Школа, дружна до дитини

18-19 вересня 2014 р. у м. Києві відбулася Всеукраїнська конференція "Європейський стандарт превентивної освіти: досвід і перспективи". Серед учасників заходу - представники педагогічного колективу Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату "Джерело". Майже 2 роки у закладі триває впровадження довготривалого проекту "Захисти себе від ВІЛ" за програмо.тренінгового курсу "Формування здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу". У серпні 2014 року творчий колектив школи-інтернату представив на розгляд модель превентивної освіти, яка впроваджується у навчальному закладі. За результатами розгляду, який було проведено у ІІІ етапи, досвід роботи школи-інтернату "Джерело" визнаний одним із найкращих у запорізькій області. За сумлінну працю педагогічний колектив закладу отримав найвищу нагороду: тренінговий кабінет, укомплектований усіма необхідними меблями та ресурсами для ефективної діяльності у подальшому.

У нашому закладі відвідбувся семінар на тему:  «Школа, дружна до дитини», який відбувся 20 лютого. Семінар з проблеми «Концептуальні орієнтири школи, дружної до дитини» було організовано кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя ЗОІППО. Учасники заходу — представники базових закладів Запорізької області, визначені Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.11.2012 р. №1314. Серед них — загальноосвітні школи, навчально-виховні комплекси, школи-інтернати, профільні гімназії.
З метою презентації досвіду роботи представники навчальних закладів оформили стендові матеріали «Школа, дружна до родини». Це були і поліграфічні плакати, колажі та схеми, які розкривали діяльність шкіл з превентивного виховання та формування життєвих навичок підростаючого покоління. У ході семінару було організовано перегляд виставок: науково-методичних доробок педагогів школи-інтернату «Джерело» «Методичні орієнтири школи сприяння здоров’ю» та дитячої творчості «Джерельце майстерності — символ духовності підростаючого покоління». Також гості ознайомилися з матеріально-технічним оснащенням кабінету з основ здоров’я, бажаючі мали можливість відвідати затишні кабінети та відділення школи-інтернату. Для колег було презентовано документальний фільм «Освітні проблеми та меридіани «Джерела». Досвідом роботи поділилися педагоги Володимирського навчально-виховного комплексу та Запорізького багатопрофільного ліцею №62.
Для впровадження якісної превентивної освіти  базові навчальні заклади Запорізької області було нагороджено Дипломами Європейського Союзу, Міністерства освіти і науки, ГО «Здоров’я через освіту».
Другим стане обласний  семінар на базі нашого закладу  у квітні 2015 року, в якому буде головним питання роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку. Буде включено як блок теоретичних наробок провідних педагогів області, так і практичні презентації опрацьованого досвіду роботи. Ми із задоволенням поділимося результатами проведеної зустрічі.

Наталія Коршунова

Немає коментарів:

Дописати коментар